✔ Teatrzyk Lalek RABCIO – wyjątkowe przedstawienia dla najmłodszych (1,2 km)

✔ Muzeum Górali i Zbójników - regionalny folklor w przyjaznej formie (1,2 km)

✔ Wizyta u garncarza – czy Twoje dziecko lepiło kiedyś gliniany garnek? (1 km)

✔ Lekcje malowania na szkle w Muzeum im. Władysława Orkana (1,1km)

✔ Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych – samo zdrowie dla rodziny (2 km)

✔ Park Zdrojowy – miejsce na przyjemne spacery i zabawę (2,3 km)

✔ Skansen Taboru Kolejowego - dla fanów ogromnych lokomotywy i parowozów (3 km)

Dla zdrowotności

Rabka to przede wszystkim uzdrowisko, więc punktem obowiązkowym na mapie przyjeżdżającego tutaj podróżnika jest odwiedzenie Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowych, oferujących szeroki wybór wód leczniczych. Tężnia jest ogólnodostępnym inhalatorium znajdującym się na wolnym powietrzu, przez co jest to jedyny taki obiekt w Małopolsce.

Rozpryskująca się tam solanka z odwiertu Helena spada na kolumnę tarniny, tworząc wyjątkowy mikroklimat, korzystnie działający na układ oddechowy, skórę i odporność. Otoczenie tężni to Park Zdrojowy, który zachęca do długich spacerów i podziwiania parkowych stref między innymi różanej, skalnej, pnączy i wrzosowiska. Park to miejsce, które skrywa w sobie wiele atrakcji dla osób w każdym wieku.

Dawka energii

Przechadzając się Parkiem Zdrojowym dotrzecie do placów zabaw dla dzieci, kortów tenisowych oraz kawiarni. Wysokiej dawki adrenaliny dostarczy Wam najnowocześniejszy w Małopolsce trialpark i skatepark. Gry drużynowe umożliwią znajdujące się tutaj boiska do siatkówki. W Rabce działa też centrum sportów ekstremalnych, oferujące paintball, quady, zorbing, paralotnie a także park linowy. Latem działa też basen na świeżym powietrzu a zimą orczykowy wyciąg narciarski i otwarte lodowisko.

Kto nie lubi poruszać się pieszo może wypożyczyć rower i wybrać się na przejażdżkę jedną z rabczańskich tras, które dodatkowo umożliwią zwiedzenie okolicy.

Całą rodziną

Chwile spędzone z rodziną to najcenniejszy czas, zwłaszcza dla najmłodszych. Warto więc wybierając się na wakacje zaplanować je tak, aby nasze pociechy mogły wypoczywać i rozwijać swoje zainteresowania. Rabka nosi honorowe miano Miasta Dzieci Świata. Ten wyjątkowy tytuł miejscowość otrzymała od Kapituły Orderu Uśmiechu UNESCO.

W naszej miejscowości dzieci na pewno nie będą się nudzić. Będąc w Rabce warto odwiedzić Teatr Lalek Rabcio, którego wieloletnie doświadczenie i bogaty repertuar sprawił, że jest on znany w całej Polsce oraz za granicą. Tetr stanowi wspaniałą rozrywkę dla małych widzów. Kolejną atrakcją jest Akademia Malarstwa na Szkle, uruchomiona przez Muzeum im. Władysława Orkana, która to prowadzi warsztaty i lekcje muzealne również dla grup zorganizowanych.

Zobacz więcej

Wymienione powyżej atrakcje to tylko mały zarys pełnej oferty. Będąc w Rabce warto odwiedzić pobliską Chabówkę, w której znajduje się Skansen Taboru Kolejowego, gdzie można wybrać się na przejażdżkę pociągiem retro. Sąsiednie Ponice stanowią doskonałą bazę na wyprawę w Gorce zaś niezapomniane widoki rozpościerają się z punktów widokowych na Rdzawce, gdzie obok Zakopianki znajduje się uroczy drewniany kościółek pw. Świętego Krzyża.

Rabka to również niebanalna architektura drewniana, ukazująca budownictwo uzdrowiskowe oraz sieć szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz wiele innych wartych uwagi. Zapraszamy do uzdrowiska Rabka Zdrój. Tutaj wypoczniesz i aktywnie spędzisz swój wolny czas!

Chcesz do nas przyjechać? Zobacz naszą ofertę dla rodzin z dziećmi